Вам цікаво про хамелеонів?

Вам цікаво про хамелеонів?

Хамелеони відносяться до екзотичних тварин. Але на сьогодні багатьох людей цікавлять такі тваринки. Адже, господарі, які заводять собі таку екзотику здаються неординарними в своєму виборі. Більшість людей, як правило, надають перевагу більш традиційним тваринам: котам, собакам, папугам, рибкам. Інформації про цих тварин безліч, тай не завжди ми детально вивчаємо, які необхідні умови для ідеального проживання вашого вихованця. А ось, що стосується хамелеона, тут ситуація складніша.

Далі в статті ви дізнаєтесь, з якими питаннями часто звертаються господарі, котрі вирішили завести хамелеона.

Перелік запитань, які найчастіше задають:

Як дізнатися, чи є на хамелеонові паразити?

Майже усі імпортовані хамелеони заражені паразитами. Якщо ви купили імпортованого хамелеона, обов'язково відвезіть його фекалії на аналіз у ветеринарну клініку. За результатами аналізу, ваш ветеринарний лікар призначить відповідне лікування. Тому краще всього купувати хамелеона, який був народжений в неволі.

Як визначити, чи здоровий хамелеон?

Щоб визначити чи угодований хамелеон, обстежуйте його хвіст. Якщо в цій області видно кістки або мускулатура - це погана ознака. Запалі очі теж вказують на нездорового хамелеона. Не купуйте хамелеона, у якого протягом усього дня закриті очі. Хамелеони не дрімають. Обстежуйте рот хамелеона, шукайте будь-які симптоми розбухання (це вказує на наявність інфекції). Оглянете лапи хамелеона, вони не мають бути пошкодженими або опухлими. Перевірте шкіру на наявність пухлин, шишок, припухлостей, схожих на тонкі трубки (це може вказувати на зараження нематодами). Також шукайте темні плями, які можуть виявитися шматками старої незлинялої шкіри. Якщо стару шкіру довгий час не видаляти, це може викликати некроз. Будь-які нерівності в кінцівках або їх кривизна, можуть бути ознакою метаболічної хвороби кісток (це найбільш поширене захворювання у хамелеонів тих, що живуть в неволі).

Мій хамелеон не їв декілька днів. Я повинен хвилюватися?

Якщо ваш хамелеон відмовляється від їжі, це може бути сигналом, що з ним не все гаразд, наприклад, в тераріумі занадто низька температура. Зміна температури може викликати відмову від їжі протягом декількох днів (поки температура не підніметься до норми). Перевірте, чи дійсно температура в тераріумі правильна? Яка температура вночі? Чи досить хамелеон п'є води? Дегідратація також веде до відмови від їжі. Перевірте хамелеона на ознаки різних захворювань. Ви годуєте хамелеона саме тією їжею, яку його вид поїдає в природі? Чи згодовуєте ви своєму хамелеонові різноманітних комах, а не тільки один вид? У природі хамелеони живляться багатьма видами комах. Якщо у хамелеона хороше здоров'я і у нього не спостерігається зниження ваги, то голодування протягом 1-2 днів йому не зашкодить. Якщо ви не змогли знайти причину відмови хамелеона від їжі, відвезіть його до ветеринарного лікаря.

Що, якщо ніготь на пальці хамелеона був травмований?

Якщо ніготь був зірваний, він не виросте знову. Обробіть рану і відвезіть хамелеона до ветеринарного лікаря. Не використовуйте як дно тераріуму сітчасті підлоги і стінки, оскільки, чіпляючись за дно, хамелеони наносять собі такі травми.

Мій хамелеон закрив одне око.

Це часта проблема, про яку повідомляють більшість новоявлених власників хамелеонів. Цілком можливо, що в око хамелеонові потрапив пил або інший бруд, тому око треба промити. Іноді в око потрапляє сік фікуса, що призводить до його роздратування. Не рекомендується висаджувати фікус в тераріумі у великих видів хамелеонів, оскільки вони легко ламають гілки і листя рослини. Якщо з ока просочується слиз або око покривається кіркою, проконсультуйтеся з ветеринарним лікарем, оскільки буде потрібно лікування антибіотиками. Сильна дегідратація може викликати різні проблеми з очима.

Що їсть хамелеон?

Основу раціону хамелеона складають різні комахи (метелики, жуки, цвіркуни). Хоча в природі вони можуть поїдати невеликих ящірок, і навіть змій – постільки вони відносяться до хижаків. Але деякі хамелеони будуть не проти підкріпитися листям і плодами, особливо вони полюбляють мандарини і апельсини, можуть поїдати черешню, вишню та виноград.

Скільки живуть хамелеони?

В середньому, у людини вони можуть прожити близько 4 років.А ось скільки саме років проживе вихованець у конкретного господаря, залежить від того, які умови створить власник ящірки.

Велике значення має правильне харчування. Рептилія повинна харчуватися збалансовано. У раціоні повинні бути тварини і рослинні корми, а також мінерали та вітаміни.

Важливу роль відіграє також і тераріум. Його розмір повинен бути не менше 120 сантиметрів заввишки незалежно від довжини і ширини. Просторий тераріум дозволяє хамелеона підшукувати найбільш комфортабельне місце.

Як хамелеон змінює колір?

Зоологи стверджують, що колір свого тіла хамелеон змінює завдяки наявності специфічних клітин – хроматофорів. Хроматофори містять зерна відразу декількох пігментів: червоного, жовтого, чорного і темно-коричневого. Причиною зміни кольору у хамелеона може бути страх чи радість, а може залежати від температури навколишнього середовища.


Коментарії

    No results found.
Click here to cancel reply.