Котячий туалет

Котячий туалет

Що ж рекомендують нам фахівці, що вивчають поведінку кішок, для походів кішки в туалет? Передусім потрібно обов'язково врахувати природні інстинкти кішок. Інстинктивно котеня шукає чистий, що легко розгрібається субстрат. Дослідження показують, що величезна більшість кішок віддають перевазі, щоб в лотки було насипано щось, що дуже нагадує пісок або землю. Таким "щось" може бути наповнювач для котячого туалету, проте варто врахувати, що занадто дрібний наповнювач не рекомендується для котенят молодше за чотири місяці. Крім того, не забутьте, що кішки вважають за краще робити "великі" і "малі" справи в різних місцях. Отже, для кішки потрібно мати два лотки. Лоток для кота повинен бути просторим, чистим, без запаху і зручно розміщений в доступному для кішки, але затишному місці.

Деякі вироби, що продаються в спеціалізованих магазинах для тварин, виявляються не відповідними для кішок, тому що не подобаються їм. Наприклад, капюшоноподібний закритий туалет: деякі кішки, принаймні деякий час, з побоюванням користуються таким туалетом, оскільки він має тільки один шлях ходу у разі виникнення небезпеки. Друга незручність полягає в концентрації запаху усередині такого туалету. Чутливий ніс кішки може відхилити туалет на користь великого і свіжо-пахучого кута кімнати. Якщо ви не хочете проводити ваші дні, вичищаючи килими і перемиваючи підлоги, видаляйте капюшони і тримаєте лотки чистими!

Чому кіт перестав ходити на лоток, мабуть таке питання задають чи не кожен 3 власник.

Основні правила, як привчити кота до лотка:

 • Кастрування кота і стерилізація кішки у віці близько шести місяців позбавляють від 90% проблем, пов'язаних з міченням території.
 • У будинку має бути стільки лотків, скільки кішок, плюс ще один.
 • Чистити лоток слід щодня. Навіть якщо ви використовуєте наповнювача, що грудкує, його потрібно міняти щодня, щоб уникнути запаху.
 • Не використовуйте ароматизованих наповнювачів. Лоток слід мити гарячою водою з рідиною для миття посуду. Не користуйтеся різко пахучими речовинами, що залишають запах.
 • Поставте лоток в затишне місце, яке легко доступне для кішки і, де її самота не буде порушена ні дітьми, ні домашніми тваринами.
 • Ніколи не розміщуйте туалетні лотки біля того місця, де годуєте кішку.
 • Не скупіться на похвалу і при нагороді, коли маленький чотириногий вихованець сходив в туалет, погладьте його.
 • Якщо ви узяли нового кота в будинок, обмежте спочатку його територію однією кімнатою з його лотком, "місцем", їжею і водою, поки він не використовує лоток кілька разів.
 • Лотки завжди повинні стояти на одному і тому ж місці.

Що робити у разі виникнення проблем з туалетом?

Обстежуйте вашого кота у ветеринара, навіть якщо немає очевидних ознак хвороби. Деякі захворювання можуть бути діагностовані тільки за допомогою амбулаторних досліджень. Якщо випорожнення у кішки відбувається з певною проблемою, вона може зв'язувати це з лотком і намагатися робити "справи" у іншому місці.

Ніколи не карайте кішку за те, що вона сходила поза туалетом. Кішки ходять поруч, коли вміст лотка або місце, де вона випорожнюється, не подобається тварині.

Якщо проблеми із здоров'ям і відраза до лотка не є основними при відмові користуватися туалетом, згадайте, чи не відбувалося удома щось таке, що вплинуло на кішку. Можливо на територію кішки вторглася інша тварина, і ваш вихованець відчув загрозу своїй свободі. Це могло привести до бажання гарненько помітити свою територію.

Спробуйте зменшити або усунути джерело занепокоєння кота. Наприклад, якщо ви живете на першому поверсі, завішайте вікно так, щоб ваш вихованець не міг розглядати витівки сусідського кота.

Щоб повністю очистити помічені місця в кімнаті, їх слід обробити спеціальними препаратами, які продаються в зоомагазинах.

Вирішення проблеми котячого туалету можливе при великому вашому терпінні, наполегливості і любові до своїх чотириногих друзів. Навіть проблема з міченням може бути розв'язана. Щоб уникнути проблеми мічення, усіх (неплемінних) котів в будинку потрібно каструвати у віці близько шести місяців. Не зайве зробити це і в пізнішому віці. Новий підхід до цієї проблеми полягає у використанні аерозолів, які наслідують аромат, знайдений в залозі біля губ котів - феромон. Він розпилюється безпосередньо на місцях, які забруднені котом і заздалегідь вимиті. Коли кіт повертається до місця, щоб освіжити свою мітку, він відчуває аерозоль і отримує повідомлення, що це місце вже було відмічене. Дослідження дії цього аерозолю показали її велику ефективність.


Ответы и комментарии

 1. Ol'ga Pavlichenko 3 месяца назад
  Должны быть щенки, не такая уж редкая порода. Либо чуть-чуть подождать.
  Kateryna Vlasenko , ты не в курсе?
 2. Daria Terokhina 3 месяца назад
  Привезти внутри страны легко и не страшно. Есть много перевозчиков, который предоставляют хороший сервис. ☺️
 3. Oksana Voks 3 месяца назад
  Если нет авто,можно съездить и на автобусе
  • Алексей Чернявский 3 месяца назад
   Oksana Voks я понимаю что можно... Но как к примеру с Одессы в Харьков автобусом с 2х месячным щенком? Как ? Вот я что хочу узнать, может кто-то сталкивался?
  • Oksana Voks 3 месяца назад
   Алексей Чернявский мы с таким щенком правда из Днепра ехали и всё хорошо прошло
  • Алексей Чернявский 3 месяца назад
   Oksana Voks как перевозить рыбок я знаю! А вот как собак нет! Я имею ввиду кормить не кормить, переноска не переноска? И много нюансов которые могут возникнуть в дороге...
  • Евгения Шишова 3 месяца назад
   Алексей Чернявский переноска, вода, пеленки. Надёжные ошейник и поводок, чтоб на остановках вывести щенка из бокса размяться.
   Я б ещё посоветовала салфеток взять побольше, мало ли, укачает.
  • Евгения Шишова 3 месяца назад
   Еду тоже можно взять. Если не укачивает щенка, то можно и кормить
  • Алексей Чернявский 3 месяца назад
   Евгения Шишова спасибо! Вот об этом я и спрашивал! Спасибо большое!
  • Евгения Шишова 3 месяца назад
   Алексей Чернявский да не за что :) хорошей поездки за любимой собакой :)
  • Евгения Шишова 3 месяца назад
   Алексей Чернявский а! Ещё! Пакеты! :) Я первый раз мало взяла, не рассчитала и они закончились в самый ответственный момент )
  • Алексей Чернявский 3 месяца назад
   Евгения Шишова понял, принял! Ещё раз спасибо!
  • Евгения Шишова 3 месяца назад
   Алексей Чернявский удачи!😊
  • Oksana Voks 3 месяца назад
   Алексей Чернявский мы не кормили,манюню укачало ,почти всю дорогу проспала за пазухой в основном в рукаве курточки ,куда сама залазила ,тогда был февраль месяц ...,но и сейчас надо взять пледик, укрыть малыша ,чтобы ему было тепло ,водичка, пеленки для пописать,если он без прививок никуда его выводить и ставить на землю нельзя
  • Oksana Filippova 3 месяца назад
   Алексей Чернявский у меня малинуа из Одессы заводчик поездом передавал,в переноски.правда сейчас карантин.обычно заводчики знают надёжны перевозчиков
  • Oksana Filippova 3 месяца назад
   Алексей Чернявский вот в Харькове
 4. Elena Matveeva 3 месяца назад
  Есть специалисты по доставке животных. Внутри страны без проблем хоть слоненка вам привезут.
 5. Татьяна Олейченко 3 месяца назад
  Алексей, а Вы вот в этой группе спросите наличие щенков в Харьковском регионе https://www.facebook.com/groups/DjackUkranian/permalink/1373575589520212/?app=fbl
  Я пару месяцев назад искала щенка гладкошерстного, в Харькове точно были
 6. Влада Тимощук 3 месяца назад
  Есть много ответственных и проверенных курьеров. Главное знать точное направление)
 7. Yana Dmitrenko 3 месяца назад
  Я в январе перевозила щенка из Крыма в Харьков.
  Брала с собой сумку переноску, еду, таблетки от укачивания, в транспорте одевала памперсы для собак, т.к. везла и в машине и в поезде, поводок и ошейник.

Добавьте свой ответ или комментарий:


Click here to cancel reply.